اچ پی وی یکی از انواع ویروس‌هایی است که باعث ایجاد انواع مختلف زگیل از جمله زگیل تناسلی بر روی بدن بسیار رایج است و راه‌های مختلفی برای پیشگیری از آن وجود دارد.

یکی از مؤثرترین روش‌های برای جلوگیری ازبیماری اچ پی وی استفاده از واکسن گارداسیل است. در کل دو نوع واکسن گارداسیل وجود دارد که تایید شده است.

  • واکسن گارداسیل 4: این واکسن از ابتلا شدن به 4 نوع ویروس اچ پی وی پیشگیری می‌کند.
  • واکسن گارداسیل 9: این واکسن از ابتلا شدن به 9 نوع ویروس اپ پی وی پیشگیری می‌کند.

مطالعات نشان داده‌اند که این واکسن حداقل 10 سال در برابر عفونت HPV محافظت می‌کند، اگرچه کارشناسان انتظار دارند که محافظت برای مدت طولانی‌تری دوام بیاورد.

اما از آنجایی که واکسن HPV در برابر تمام انواع HPV که می‌توانند باعث سرطان دهانه رحم شوند محافظت نمی‌کند، مهم است که همه زنانی که واکسن HPV را دریافت می‌کنند، پس از رسیدن به سن 25 سالگی، غربالگری منظم دهانه رحم را انجام دهند.

یکی از مؤثرترین روش‌های برای جلوگیری ازبیماری اچ پی وی استفاده از واکسن گارداسیل است.
یکی از مؤثرترین روش‌های برای جلوگیری ازبیماری اچ پی وی استفاده از واکسن گارداسیل است.

مزایای واکسن گارداسیل چیست؟

 حتی اگر در حال حاضر یک سویه HPV داشته باشید، باز هم می‌توانید از واکسن بهره مند شوید، زیرا می‌تواند از شما در برابر سایر سویه‌هایی که هنوز ندارید محافظت کند. با این حال، هیچ یک از واکسن‌ها نمی‌توانند عفونت HPV موجود را درمان کنند. واکسن‌ها فقط از شما در برابر سویه‌های خاصی از HPV محافظت می‌کنند که تاکنون در معرض آن قرار نگرفته‌اید. واکسیناسیون HPV از عفونت‌های سرطان زا و پیش سرطانی‌ها جلوگیری می‌کند. عفونت‌های HPV و پیش سرطان دهانه رحم از سال 2006، زمانی که واکسن‌های HPV برای اولین بار در ایالات متحده استفاده شد، کاهش یافته است. در بین دختران نوجوان، عفونت با انواع HPV که باعث بیشتر سرطان‌های HPV و زگیل تناسلی می‌شود، 88 درصد کاهش یافته است. در میان زنان جوان، عفونت با انواع HPV که باعث بیشتر سرطان‌های HPV و زگیل تناسلی می‌شوند، 81 درصد کاهش یافته است. در میان زنان واکسینه شده، درصد پیش سرطان‌های دهانه رحم ناشی از انواع HPV که اغلب با سرطان دهانه رحم مرتبط هستند، 40 درصد کاهش یافته است. به طور معلول این واکسن باید در سه نوبت تزریق شود.

محافظت طولانی مدت

محافظت ارائه شده توسط واکسن‌های HPV مدت زمان زیادی طول می‌کشد. افرادی که واکسن‌های HPV دریافت کردند حداقل به مدت 12 سال تحت نظر قرار گرفتند و محافظت از آن‌ها در برابر HPV بالا باقی مانده است و هیچ شواهدی مبنی بر کاهش در طول زمان وجود ندارد.

از دیگر مزایای این واکس عبارتند از

  • پیشگیری از سرطان مقعد
  • پیشگیری از سرطان روده
  • پیشگیری از سرطان رحم

قیمت این واکسن متناسب با تعرفه‌های مشخص شده سال و ارز است.

لازم به ذکر است این مطلب فقط جهت افزایش اگاهی عموم در سایت، درج گردیده و امکان تزریق واکسن گارداسیل در کلینیک ختنه دکتر هرمان مقدم وجود ندارد.

جهت مشاوره و تزریق واکسن آبله مرغان و پرونار، با مطب دکتر کامبیز هرمان مقدم تماس حاصل نمائید.

شماره‌های تماس:

021-88213218

0935-6255563