ختنه و عفونت ادراری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عفونت ادراری در بیماران مرد بیشتر در اولین سال پس از تولد رخ می دهد. مطالعات مشاهده ای متعددی به صورت پیوسته کاهش میزان عفونت ادراری در پسران ختنه شده را در مقایسه با پسران ختنه نشده، با کاهش 3 تا 10 برابر در پسران کمتر از 2 سال، نشان می دهد. عوامل بیماری زا معمولاً در ناحیه اطراف مجرای ادرار و زیر پیش پوست پسران ختنه نشده یافت می شوند و اینها بیشتر از پوست کراتینه شده به چین مخاط داخلی پیش پوست می چسبند و در آن تجمع می کنند. تجمع باکتری های اطراف آلت تناسلی به طور معمول بعد از  6 ماه اول پس از تولد کاهش می یابد ، که این امر با شیوع بالاتر عفونت ادراری در این گروه سنی در تطابق می باشد.

دکتر ختنه نوزاد

علی رغم کاهش نسبی قابل توجه در خطر ابتلا به عفونت ادراری، خطر ابتلا به عفونت ادراری کامل، صرف نظر از وضعیت ختنه ، در پسران کم است. تخمین زده می شود که 0.7٪ تا 1.4٪ نوزادان پسران ختنه نشده و 0.1٪ تا 0.2٪ نوزادان ختنه شده در اولین سال پس از تولد دچار UTI (عفونت ادراری) می شوند. مطالعات دیگر تخمین زده اند که برای جلوگیری از 1 عفونت ادراری ، 100 پسر باید ختنه شوند. برخی از پسران ، از جمله آنهایی که دارای ناهنجاری های خاصی در دستگاه ادرار هستند مانند ریفلاکس وزیکوورترال یا کسانی که بیماری کلیوی زمینه ای دارند (که در آنها دوره های پیلونفریت و زخم های کلیوی ممکن است به طور قابل توجهی بر عملکرد کلیه تأثیر بگذارد) ، ممکن است در مقایسه با سایر افراد از انجام ختنه نفع بیشتری داشته باشد. با این حال، استراتژی های درمانی جایگزین ، مانند پیشگیری با استفاده مداوم از آنتی بیوتیک مداوم یا جراحی اصلاح زودهنگام ریفلاکس، ممکن است با موفقیت خطر UTI را برای خانواده هایی که ترجیح می دهند پسرانشان ختنه نشون، کاهش دهد.

دکتر کامبیز هرمان مقدم یکی از با سابقه ترین پزشکان در زمینه ختنه نوزادان می باشند که مطب ایشان در یوسف آباد می باشد. همچنین به عنوان دکتر ختنه به مراجعه کنندگان از شهر ورامین و حومه تهران، خدمات ختنه نوزاد و بزرگسالان را ارائه می دهند .

جهت دریافت نوبت با شماره زیر تماس بگیرید.

88213218 21 0098


حتما بخوانید: دکتر ختنه

ختنه و عفونتهای قابل انتقال از راه تماس جنسی

سه آزمایش کنترل شده تصادفی برجسته در مورد تأثیر ختنه انتخابی بزرگسالان در انتقال HIV بین 2005 و 2007 (از آفریقای جنوبی ، اوگاندا و کنیا) منتشر شد. همه آزمایشات 40٪ تا 60٪ میزان پایینتری از عفونتهای جدید اچ آی وی را در مردان غیرهمجنسگرا که تحت عمل ختنه قرار گرفتند نشان داد. در مناطقی که شیوع و انتقال HIV از طریق رابطه جنسی با جنس مخالف زیاد است ، از ختنه گسترده بعنوان یک اقدام بهداشت عمومی جهت کاهش انتقال HIV حمایت شده است. در ایالات متحده ، بیشترین آلودگی های جدید HIV (61٪) در مردانی رخ می دهد که با مردان رابطه جنسی دارند. در مورد مردان همجنسگرا ، به طور قطعی نشان داده نشده است که ختنه باعث کاهش میزان انتقال اچ آی وی می شود. زنان 23٪ از عفونتهای جدید HIV در ایالات متحده را تشکیل می دهند که در در درجه اول به علت رابطه جنسی دگرجنسگرایانه یا استفاده از مواد مخدر تزریقی می باشد. اگرچه مطالعه کنترل شده تصادفی در اوگاندا میزان کمتری از ابتلا به اچ آی وی را در زنانی که شریک جنسی مرد آنها ختنه شده بود نسبت به شرکای مردان ختنه نشده گزارش کرد، اما مطالعات دیگر فایده مطلوبی را برای شریک زن از ختنه مردان نشان نداده است.


جهت دریافت اطلاعات درباره دکتر ختنه در اسلامشهر، ورامین و شهر ری، به لینک آن مراجعه کنید.


ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) شایعترین STI در ایالات متحده است کهمی توان گفت تقریباً همه بزرگسالان فعال جنسی در برهه ای از زندگی خود در معرض خطر آن قرار می گیرند. سویه های سرطانی HPV باعث بیشتر سرطان های دهانه رحم ، مقعد ، واژن ، آلت تناسلی زنان و آلت تناسلی مردان می شوند ، در حالی که سویه های غیر سرطان زا باعث ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. عوارض بالینی HPV ممکن است تا سالها یا دهه ها پس از عفونت آشکار نشود. مطالعات شیوع نشان داده است که در مردان ختنه شده 30٪ تا 40٪ احتمال ابتلا به HPV کمتر است و ختنه نیز بر خطر انتقال ویروس HPV از مرد به زن تأثیر دارد. در آزمایش ختنه اوگاندا، شرکای زن مردان ختنه شده با ویروس HIV منفی در طی دوره مطالعه 23٪ ریسک کمتر از ابتلا به  HPV پرخطر (سرطانزا) نسبت به شرکای مربوطه مردان ختنه نشده داشتند. با این حال ، ختنه در برابر عفونت HPV در مردان HIV مثبت محافظت نمی کند. با تولید اخیر واکسن های HPV ، مشخص نیست که آیا ختنه به همان اندازه بر میزان HPV تأثیر می گذارد یا خیر.

برای دریافت وقت ویزیت می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

88213218 21 0098


چندین مکانیزم بالقوه وجود دارد که ختنه باعث کاهش انتقال HIV و سایر STI ها می شود. ابتدا ، پیش پوست نازک داخلی ممکن است بیشتر در معرض سایش و پارگی ریز در حین فعالیت جنسی باشد، که محل ورود راحت تری را برای ویروس ها و سایر عوامل بیماری زا فراهم می کند. دوم، حتی بدون نقص مکانیکی اپیتلیوم، ترشحات ممکن است در زیر پیش پوست به دام بیفتند و باعث افزایش بقا و تکثیر عوامل بیماری زا شوند. سطح بسیار کراتینه شده آلت تناسلی ختنه شده ممکن است مانع جسمی قابل توجه تری در برابر عفونت های مختلف ایجاد کند. علاوه بر این ، پیش پوست دارای تراکم بالایی از سلولهای هدف HIV مانند سلولهای CD4 T ، سلولهای لانگرهانس و ماکروفاژها است که عفونت با HIV را تسهیل می کند. سرانجام، وجود بیماری های زخم دستگاه تناسلی، مانند ویروس هرپس سیمپلکس (HSV-2) ، باعث افزایش میزان عفونت با HIV ؛ HSV-2 بیشتر در مردان ختنه نشده دیده می شود.

 کلینیک تخصصی ختنه

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اینستاگرام