سوراخ کردن گوش | پیرسینگ گوش (ear piercing)

این مورد را ارزیابی کنید
(255 رای‌ها)
سوراخ کردن گوش | پیرسینگ گوش (ear piercing) - 4.1 out of 5 1 based on 255 votes

سوراخ کردن گوش یا پیرسینگ گوش (ear piercing) یکی از آن ترندهای مد است که هرگز از مد نمی افتد. دیگر افراد در هر گوش یک سوراخ ندارند چون افراد همیشه به دنبال مد می روند . امروزه بعضی از افراد چندین پیرسینگ گوش دارند.

امروزه علاوه بر خانم ها ، پیرسینگ گوش در بین پسران نیز محبوب شده است. شاید این مورد از نظر پسرها بر طبق مد امروزی باشد اما پزشک متخصص این کار نظر متفاوتی دارد.

تعرفه پیرسینگ ناف ، پیرسینگ گوش و پیرسینگ بینی در سال 1401

تعرفه پیرسینگ ناف ، پیرسینگ گوش و پیرسینگ بینی در سال 1401

متخصصان پوست و مو هشدار می‌دهند که سوراخ‌ کردن لاله گوش خطرناک است و بهترین مکان برای سوراخ کردن گوش همان نرمه گوش است. و مورد دیگری که باید مد نظر قرار گیرد ، مراجعه به متخصص سوراخ کردن گوش در محیطی کاملا بهداشتی می باشد. اگر شما دوست دارید گوش خودتان و یا دختر کوچولویتان را سوراخ کنید و بتوانید چند تا گوشواره زیبا به گوشتان بیاویزید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا توصیه‌هایی را برای سوراخ گوش بخوانید.

دکتر کامبیز هرمان مقدم ، متخصص سوراخ کردن گوش در یوسف آباد تهران

شماره تماس :  02188213218

سوراخ کردن گوش

جهت دریافت اطلاعات درباره دکتر ختنه در پاکدشت به لینک آن مراجعه کنید.

فقط نرمه گوش را سوراخ کنید

نرمه گوش که همان قسمت پایینی گوش‌ است، جایی است که برای سوراخ کردن گوش (ear piercing) نشانه می‌رود تا لحظاتی بعد یک جفت گوشواره طلا در آن برق بزند. این ناحیه یکی از بهترین نواحی بدن برای آویزان‌کردن آویز و گوشواره است. در این میان بسیاری از مادران که صاحب یک دختر کوچولو می‌شوند وقتی کودک کمی بزرگ‌تر می‌شود به فکر می‌افتند که گوش کودک را سوراخ کنند. در کشور ما، مرسوم است که این کار در سنین کودکی انجام شود. پیش از این وسایل مدرن امروزی وجود نداشت و با استفاده از نخ و سوزن، گوش دختربچه خانواده را سوراخ می‌کردند.

ویدیو زیر نمونه سوراخ کردن گوش یکی از مراجعان کلینیک را نشان می دهد.

پیش از سوراخ کردن گوش به موارد زیر توجه کنید

این روزها مادران کمتر گوش دختربچه‌شان را در خانه سوراخ می‌کنند. ولی به هر حال، برای سوراخ‌کردن گوش کودکان بهتر است مراکز درمانی مجاز را که از استریل بودن وسایل و تجهیزات آن مطمئن هستید، انتخاب کنید زیرا امکان انتقال هپاتیت، ایدز و کزاز با وسایل آلوده وجود دارد. نکته دیگری که نباید فراموش کنید، این است که پیش از سوراخ‌کردن گوش کودکتان، او را حتما نزد پزشک ببرید و از او راهنمایی‌های لازم را بگیرید. سوراخ‌کردن گوش (ear piercing) در شرایط استریل در مجموع عملی‌ کم‌خطر است اما در مورد بعضی از افراد که مستعد عفونت هستند؛ مانند بیماران دیابتی یا افرادی که کورتون مصرف می‌کنند یا افرادی که بیماری‌هایی دارند که خونشان به راحتی منعقد نمی‌شود و احتمال خون‌ریزی در آنها بالا است یا افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند، ممکن است این مساله دردسرساز شود و بهتر است پزشک در این موارد نظارت دقیق داشته باشد.

 سوراخ کردن گوش

دکتر کامبیز هرمان مقدم ، دارای کلینیک تخصصی در یوسف آباد تهران جهت سوراخ کردن گوش هستند.

شماره تماس :  02188213218

سوراخ کردن گوش نوزاد

بیشتر خانواده ها زمانی که دارای فرزند دختر می شوند ، بعد از مدتی به فکر سوراخ کردن گوش نوزاد خود می افتند. اما باید توجه داشت که باید به سن نوزاد خود دقت نموده و بهترین زمان را برای سوراخ کردن گوش نوزاد شان پیدا کنند.

بر طبق نظر روان شناسان ، بهتر است سوراخ کردن گوش نوزاد را به زمانی موکول کنید که خودش درخواست کند.

همچنین ذکر کرده اند که نباید در فصول گرم سال گوش های نوزاد را سوراخ کنید زیرا بیشتر در معرض عفونت قرار می گیرند.

همچنین کودک یا نوزاد شما درکی از زیبایی گوشواره ندارد وتنها تصورش این است که شما با سوراخ کردن گوش هایش قصد اذیت کردن او را دارید می کنید. بنابراین صبر کنید تا خود کودک از شما بخواهد که گوش هایش را سوراخ کنید.

بنابراین اغلب کودکان از انجام چنین کاری ترسیده و مضطرب می‌شوند و به همین دلیل مهم است که به عنوان والدین کودک از قبل با او صحبت کرده و توضیح دهید که این کار بسیار سریع انجام می‌شود و دارای درد کاملا خفیفی است که ماندگار نمی باشد و به سرعت خوب می شود.

سوراخ کردن گوش نوزاد

سن مناسب برای سوراخ کردن گوش نوزاد چه زمانی است؟

برای سوراخ کردن گوش نوزاد دختر، بهتر است ک هسن او بیشتر از 2 سال باشد، زیرا نوزاد ممکن است که گوش و گوشواره را دست کاری کرده و منجر به عفونت ان شود و یا گوشواره را باز کند و خدایی نکرده ببلعد.

نباید قبل از 6 ماهگی گوش نوزاد را سوراخ کنید. زیرا سیستم ایمنی بدن نوزاد تا قبل از 6 ماهگی بسیار پایین است و نوزاد نمی تواند از عفونت حفره گوش جان سالم به در ببرد.

وقتی سن کودک بالاتر از 2 سال باشد، می توانید به راحتی برایش توضیح دهید که نباید گوشواره را باز کرده یا ببلعد چون در آن صورت در معرض خطر قرار می گیرد.

پزشکان معتقدند که اگر به طور مثال نوزاد سه ماهه دچار عفونت در ناحیه نرمه گوش شود، به سختی و با بستری شدن در بیمارستان بهبود می یابد اما کودک در 2 سالگی با مصرف آنتی بیوتیک بهبود می یابد.

اما با وجود این توضیحات ، اگر باز هم والدین اصرار بر سوراخ کردن گوش نوزاد خود تا قبل از 2 سالگی را دارند ، از آنجا که در ماه‌های اولیه تولد، سیستم ایمنی بدن نوزاد در حال رشد و تکامل یافتن است، توصیه می‌شود تا والدین حداقل تا ۶ ماهگی فرزند خود صبر کنند و سپس گوش فرزند خود را سوراخ کنند.

 پس بهترين سن سوراخ كردن گوش نوزاد بعد از ۶ ماهگی است. برخی از پزشکان نیز معتقدند که بهترين سن سوراخ كردن گوش کودکان بعد از ۶ یا ۷ سالگی است.

سوراخ کردن گوش نوزاد

سوراخ کردن گوش نوزاد با کمترین درد

برای سوراخ كردن گوش نوزاد بدون درد از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پیش از پیرسینگ گوش نوزاد ، یک لایه کرم بی ‌حسی روی لاله گوش قرار داده و یک لایه کیسه پلاستیکی روی آن بکشید. بعد از سوراخ کردن هم می‌توانید روی محل آن یخ بمالید تا درد آن از بین برود.

برای سوراخ کردن گوش فرزندتان (پیرسینگ گوش کودک)، توجه داشته باشید که قسمت غضروفی به هیچ عنوان نباید سوراخ شود زیرا احتمال عفونت و ایجاد گوشت اضافه در این قسمت خیلی بیشتر است.

بعد از سوراخ کردن گوش نوزاد ، چه مراقبت هایی لازم است؟

 • برای اینکه محل سوراخ شده عفونی نشود باید در طول روز بارها میخ گوشواره را الکل بزنید و چند بار بچرخانید.
 • اگر نوزاد به جنس گوشواره آلرژی داشت، بهتر است آن ها را در بیاورید و از گوشواره های طلا یا استیل استفاده کنید.
 • قبل از انداختن گوشواره برای نوزاد باید دستها را به خوبی شسته تا از بروز عفونت جلوگیری کنید.
 • نباید برای کودک، خیلی سریع گوشواره بیندازید زیرا زخم سوراخ گوش تا 6 هفته طول می کشد تا جوش بخورد.
 • اگر گوش نوزاد عفونت کرد باید گوشواره را در بیاورید و سوراخ گوش را چرب کنید.
 • تا یک هفته بعد از سوراخ کردن گوش نوزاد دختر، کودک را حمام نکنید و از شامپو و صابون های عطری استفاده نکنید.
 • روزانه از پماد تتراسیکلین یا پماد ویتامین آ استفاده کنید تا زخمش زودتر بهبود یابد.

 سوراخ کردن گوش کودک

سوراخ کردن گوش نوزاد در کلینیک دکتر کامبیز هرمان مقدم در یوسف آباد تهران انجام می شود. برای دریافت وقت با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس :  02188213218

توصیه‌های کلی ایمنی  و بهداشتی برای سوراخ گوش یا پیرسینگ گوش

گوش سوراخ کردن یکی از کارهای بسیار رایج و معمول بین خانم‌هاست. البته این کار از زمان‌های قدیم رایج بوده است، منتها با روش‌های سنتی. این روزها، وسایل انجام دادن این کار پیشرفته‌تر شده است و چند دقیقه هم بیشتر طول نمی‌کشد؛ برخی افراد هم از این امکان استفاده و چند سوراخ در گوش خود ایجاد می‌کنند تا تمام گوشواره‌های مورد علاقه خود را همزمان در گوش داشته باشند!

ویدیو دیگری از سوراخ کردن گوش یکی از مراجعان کلینیک را در ادامه مشاهده می کنید.

البته اگر مراقبت‌های لازم بعد از این عمل ساده را درست انجام ندهید؛ چند گوشواره که هیچ، حتی یک گوشواره را هم نمی‌توانید در گوش خود نگه دارید؛ پس تا وقتی که زخم گوش‌هایتان کاملا خوب نشده است، به این موارد توجه کافی داشته باشید:

 • اگر قصد دارید گوشواره‌ای غیر از جنس طلا به گوش‌تان بیندازید، حتما با فردی که گوش‌تان را سوراخ می‌کند مشورت کنید و از درستی انتخاب گوشواره خود مطمئن شوید.
 • اگر پوست حساسی دارید، احتمالا تنها گزینه مناسب برای شما گوشواره‌ای از جنس طلا یا نقره مرغوب است. یادتان باشد که قبل از لمس کردن گوش‌هایتان دست خود را بشویید. این کار احتمال عفونت و گسترش آلودگی را کاهش می‌دهد.
 • گوشواره‌هایتان را باید روزی دو بار (یک بار صبح و یک بار شب) تمیز کنید.
 • برای تمیز کردن اطراف سوراخ گوش نیز از محلول ضدعفونی‌کننده مخصوص گوش استفاده کنید. محلول را روی تکه پنبه‌ای بمالید و ناحیه بین گوش و گوشواره را تمیز کنید.

سوراخ کردن گوش

 • چند بار در روز، گوشواره را در گوشتان بچرخانید؛ این کار مانع از چسبیدن گوشواره به زخم سوراخ گوش می‌شود.
 • گوشواره را تا زمان مشخصی در گوش نگه دارید. شما باید حداقل بین ۴ تا ۶ هفته بعد از عمل گوش سوراخ کردن از گوشواره استفاده کنید، وگرنه زخم تازه جوش می‌خورد و سوراخ ناپدید می‌شود!
 • اگر بعد از گذشت یک روز از سوراخ کردن گوشتان قرمزی و تورم یا درد مشاهده کردید، با احتمال اینکه علایم عفونت است، به پزشک مراجعه کنید.
 • یادتان باشد که در مدت ترمیم گوش از هیچ نوع افشانه مخصوص مو یا خوشبوکننده و ادکلن استفاده نکنید.

دکتر کامبیز هرمان مقدم ، متخصص سوراخ کردن گوش در یوسف آباد تهران

شماره تماس :  02188213218

19 نظرها

 • پیوند نظر مینا یکشنبه, 15 آبان 1401 ساعت 18:57 ارسال شده توسط مینا

  سلام ...شما با گوشواره استیل انجام میدید برای کسانی که آلرژی دارند؟یا با خود گوشواره میخی طلا باید بیاریم

 • پیوند نظر دکتر کامبیز مقدم چهارشنبه, 20 مهر 1401 ساعت 08:32 ارسال شده توسط دکتر کامبیز مقدم

  سلام اقای ارمین
  نه استفاده از کرم برای پیرسینگ مشکلی نداره

 • پیوند نظر armin یکشنبه, 03 مهر 1401 ساعت 07:52 ارسال شده توسط armin

  سلام من سه ماه پیش پیرسینگ لاله گوش کردم و بعد از سه ماه بعد گوشواره رو در اوردم ولی اطراف محل پیرسینگم خیلی خشکه و پوسته های خشک میزنه
  وقتی هم گوشواره میزنم پوسته ها در میاد خون ریزی سطحی میکنه اگه به محل پیرسینگم کرم اب رسان بزنم مشکلی ایجاد نمیشه ؟

 • پیوند نظر armin یکشنبه, 03 مهر 1401 ساعت 07:39 ارسال شده توسط armin

  سلام من سه ماه پیش لاله گوشمو سوراخ کردم و حدود سه ماه که گذشت در اوردم ولی پوست اطراف پیرسینگم ب شدت خشک میشه اگه قبل از گوشواره زدن از کرم اب رسان استفاده کنم مشکلی نداره ؟

 • پیوند نظر آدرینا یکشنبه, 27 شهریور 1401 ساعت 12:28 ارسال شده توسط آدرینا

  باورم نمیشد که دخترم بعد از اینکه آقای دکتر هرمان گوشش رو سوراخ کرد گریه نکرد من خودم خیلی گریه کرده بودم ولی دخترم هیچ دردی نداشت

 • پیوند نظر دکتر کامبیز مقدم دوشنبه, 21 شهریور 1401 ساعت 07:31 ارسال شده توسط دکتر کامبیز مقدم

  سلام خانم ارشیدا
  سوراخ کردن گوش موردی ندارد چون در این کلینیک به دستگاه تفنگی و مواد استریل اینکار انجام میشود

 • پیوند نظر آرشیدا یکشنبه, 23 مرداد 1401 ساعت 14:29 ارسال شده توسط آرشیدا

  سلام خسته نباشید
  من دختر هستم و ۱۳ سالمه و به تازگی تونستم رضایت پدر و ماردم رو بگیرم که گوشم رو سوراخ کنم اما کمی استرس دارم که عفونت یا درد نکنه به نظر شما بهتر است سوراخ کنم یا نه؟

 • پیوند نظر دکتر کامبیز مقدم دوشنبه, 06 تیر 1401 ساعت 08:23 ارسال شده توسط دکتر کامبیز مقدم

  سلام اقای یار علی
  برای باز کردن پیرسینگ گوش به داروخانه مراجعه کنید

 • پیوند نظر دکتر کامبیز مقدم دوشنبه, 06 تیر 1401 ساعت 08:02 ارسال شده توسط دکتر کامبیز مقدم

  سلام خانم بیتا
  تا چند روز به حمام نروند

 • پیوند نظر Bita شنبه, 28 خرداد 1401 ساعت 04:08 ارسال شده توسط Bita

  سلام چند روز بعد از سوراخ کردن گوش میشه به حمام رفت؟

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.