آيا ختنه با ليزر روش مناسبي است؟

این مورد را ارزیابی کنید
(44 رای‌ها)
آيا ختنه با ليزر روش مناسبي است؟ - 3.8 out of 5 1 based on 44 votes

 

روش كليبس نقره اي . يك روش مدرن يا منسوخ؟اکثر  والدین نگران این هستند که کدام روش را برای ختنه کردن انتخاب کنند تا نوزادشان درد کمتری را متحمل شود و آسیب نببیند و اینکه کدام روش از ختنه عوارض کمتری دارد

ختنه کردن با لیزر:
عمل با لیزر مانند همان روش جراحی سنتی یعنی برش می‌باشد با این تفاوت که برش پوست به جای چاقو با کاتر لیزری انجام می‌شود (بافت زیر پوست مجرای آلت تناسلی را با لیزر می سوزانند)
بنابراين  در اصل روش تفاوتی وجود ندارد بدین دلیل نه تنها ارجحيتي ندارد بلکه به علت هزينه بالا و  عارضه بیشتری كه به همراه دارد بنابراين اين روش توصيه نمي شود.


حتما بخوانید: دکتر ختنه


ختنه کردن با دستگاه کلیپس نقره ای:
روش كليپس نقره اي در واقع همان روش كلامپ به وسيله دو دستگاه با نام هاي موژن و گمكو مي باشد كه قبلا در مورد آن ها توضيح داده شد.
مدرن ترين روش ختنه با استفاده از دستگاه جدیدی به نام کلیپس نقره ای است که تا قبل از این مورد استفاده نبوده است . در این روش ، پوست دور کلاهک آلت تناسلی با دستگاه برداشته می شود و نیازی به حلقه و یا بخیه نیست ، بلکه پانسمان کوچکی انجام می شود. اين روش ادعا دارد بدون خونریزی و بدون بخیه کودکان را ختنه می کند.
طبق مطالعات انجام شده در مقايسه روش جراحي و روش حلقه با دستگاه كليپس نقره يا همان كلامپ بايد گفت ختنه با اين دستگاه سریعتر بوده اما
از نظر عوارض مانند خونریزی ، عفونت و نارضایتی از نظر زیبایی تفاوت معنی داری بين اينها وجود ندارد همچنين به نظر می رسد که این تکنیک مضرات طول مخاط بیشتر ( به صورت پوست اضافه)، ورم آلت تناسلی و اضطراب والدین را افزایش می دهد.
خطر جابجايي و نگهداری از پلاستي بل اندک است كلامپ Mogen نيز ممکن است برای نوزاد در مناطقی که دسترسي فوری پزشکی نداشته باشد، ایمن تر باشد، همچنين استفاده از دستگاه کلیپس نقره ای برای ختنه بچه هایی که دچار چاقی و عارضه میکرو پنیس( آلت كوچكتر از حد طبيعي) هستند مشکل ایجاد کند زیرا آلت تناسلی این کودکان بسیار کوتاه است و در زیر لایه هایی از چربی فرو رفته است و به همین خاطر ختنه آنان دشوار است.
در نتيجه ختنه با کلیپس نقره ای به دلیل عوارض امروزه در اکثر کشورهای دنیا چندان مورد استفاده قرار نمیگیرد و روش ارجح نيست.


حتما بخوانید: کلینیک ختنه

کلینیک ختنه بزرگسالان

آیا ختنه اندازه را افزایش می دهد؟
آیا روی اندازه آلت تناسلی تأثیر می گذارد؟ خنثی (ناخوداگاه): پوست ختنه گاه می تواند هنگامی که پوسته پوسته می شود آلت تناسلی شما کمی بزرگتر به نظر برسد. در طول نعوظ ، پوست ختنه گاه جمع می شود و تقریبا از بین می رود ، بنابراین هیچ تاثیری بر بزرگ شدن آلت تناسلی شما در هنگام نعوظ نخواهد داشت. ختنه شده (برش): اندازه آلت تناسلی شما عمدتاً بر روی ژنهای شما است.

 

2 نظرها

  • پیوند نظر اسماعیلی دوشنبه, 15 مهر 1398 ساعت 10:14 ارسال شده توسط اسماعیلی

    سلام آقای دکترپسربچه ای دارم که ازبدوتولداختلال درظاهرآلت تناسلی داشته به گونه ای که به جنسیت بچه شک نموده وباسونوگرافی وآزمایش ژنتیک و.کاریوتایپ... جنسیت بچه مشخص شدکه پسربوده ولی در ظاهراندام تناسلی بچه مشاهده نمی شد وهم اکنون که پسرم درسن ۴سالگی است با معاینات پزشک مشخص شدکه بیضه هاداخل کیسه خودوتقریبا پایین هستند ولی هنوز آلت تناسلی بیرون نیامده وظاهریک خرطوم کوچک دارد و بامراجعه به پزشک های متعدد عنوان داشتندکه دلیل این قضیه مصرف مادر دردوران بارداری از شیاف های ضد سقط بچه بوده وتاحتی به برخی ازپزشکان نامدارتهران نیز مراجعه نموده ونتیجه نگرفته وعنوان داشتندکه بچه نیاز به عمل های متعددوسنگین داشته وبرخی نیزعنوان داشتندکه بچه دوجنسیتی است ومشکل داردتمنا میکنم دراین زمینه مرا راهنمایی کنید

  • پیوند نظر مژده پنج شنبه, 04 مهر 1398 ساعت 14:35 ارسال شده توسط مژده

    ختنه روش حلقه خیلی بهتر از بخیه هست.مراقبت بعدش م فقط پوشک رو از رو یه بریدگی دایره مانند میدادم برا اینکه هوا بره داخل پوشک .بعد سه روز کاملا خوب خوب بود

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.