کلینیک تخصصی ختنه

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
کلینیک تخصصی ختنه - 3.5 out of 5 1 based on 4 votes

توصیه های بعد از عمل ختنه

برای تسکین درد می‌توان از مسکن استفاده کرد. زخم را باید تمیز نگه داشت و در صوت خونریزی یا عفونت سریعاً به پزشک در کلینیک تخصصی ختنه مراجعه کد. اطراف زخم را با گاز وازلینی استریل باید پوشاند. بعدازانجام ختنه، استفاده از کهنه به علت تماس با زخم دردناک خواهد بود و باید از پوشک کردن کودک پرهیز کرد، زیرا آمونیاک موجود در ادرار، ساعت‌ها با سر مجرای ادرار کودک تماس پیدا می‌کند سبب زخم نوک مجرا و نهایتاً تنگی مجرا می‌شود. تا آنجا که ممکن است باید آلت تناسلی کودک را خشک نگه داشت و از به کار بردن پودر یا داروی سنتی پرهیز کرد.

ختنه نوزادان،مرکز تخصصی ختنه،ختنه بدون درد،کلینیک تخصصی ختنه،کلینیک ختنه نوزادان در تهران،ختنه اطفال

استفاده از این داروها ممکن است سبب ابتلای کودک به بیماری کزار یا عفونت شود. رعایت بهداشت موضعی و عمومی کودک پس از ختنه مانند زمان قبل از ختنه مهم است و شستشوی محل باید با رعایت اصول بهداشتی انجام شود. ترشحات اطراف جای بریده‌شده و محل بخیه، واکنش طبیعی پوست جهت جوش خوردن است و هیچ چرک یا آلودگی خطرناکی در آن وجود ندارد و پس از مدت چند روز نیز خود به‌ خود ترمیم خواهد شد. معمولاً پس از ختنه ۵ روز باید صبر کرد و سپس کودک را حمام کرد. همچنین از روز پنجم به بعد اگر لازم باشد می‌توان اطراف موضع ختنه و جای بخیه‌ها راکمی چرب کرد.

اطلاعاتی درباره متخصص ختنه در تهران را از لینک آن ببینید.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید.

0098 21 88213218

پزشک ختنه کودک


حتما بخوانید: دکتر ختنه

معایب دیر ختنه کردن

اگر کودک به سن ۲-۳ سالگی برسد و ختنه نشده باشد به علت اینکه وی در این زمان به آلت تناسلی خود بسیار حساس می‌شود از آسیب رساندن به آن واهمه پیدا می‌کند و گاهی تصور می‌کند که عمل بریدن پوست روی آلت او، نوعی تنبیه است که اثر روانی بسیار بدی هم به‌جا می‌گذارد. از طرفی ممکن است کودک به علت تحریک آلت دائماً به آن دست بزند و سبب عفونت آن شود.

دکتر ختنه اطفال

اطلاعاتی درباره پزشک ختنه تهران را از لینک آن ببینید.

ختنۀ نوزاد و مراقبت‌های لازم بعد از ختنه

شما ممکن است کمی در مورد مراقبت از آلت تناسلی نوزاد پسر خود پس از ختنه کردن نگران باشید، اما آلت تناسلی کودک پسر آن‌قدر که به نظر می‌آید حساس نیست و ختنه نیز آسیبی به او نمی‌رساند. ختنه عملی ساده است که طی آن پوست پوشانندهٔ سر آلت تناسلی کودک پسر یا همان پوست ختنه‌گاه با یکی از تکنیک‌های موجود توسط پزشک کودک برداشته می‌شود. در این مطلب می‌توانید با فرایند و سن ختنه در نوزادان، نکات مراقبتی پس از ختنۀ نوزاد پسر و موارد نیازمند مراجعه به پزشک پس از ختنه آشنا شوید.

فرایند و سن ختنۀ نوزادان

بهترین زمان ختنه در ۱۰ روز اول تولد و ترجیحاً همان ۴۸ ساعت اول است. در بعضی موارد نیز، پزشکان ممکن است این اقدام را به دلایل پزشکی به تأخیر بیندازند که زمان بعدی ختنه، ۱۱ روز اول بعد از تولد نوزاد و سپس تا پایان دورۀ نوزادی یعنی تا ۲۸ روز بعد از تولد است. بعد از ختنه، نوزادتان حداقل تا دو ساعت زیر نظر خواهد بود. یک روش شایع ختنه، روشی به نام حلقۀ پلاستیکی است و در برخی موارد نیز پزشکان از جراحی استفاده می‌کنند. بعد از ختنه در روز سوم تا پنجم که آزمایشات غربالگری نوزاد انجام می‌شود، بهبود ختنه نیز بررسی خواهد شد. حداکثر زمان مراجعه به پزشک برای بررسی محل ختنه، یک هفته پس از ختنه است. در صورت بی‌قراری نوزاد و با تجویز پزشک، می‌توانید از قطرۀ استامینوفن کودکان و فقط طبق دستور پزشک کودک استفاده کنید و از راهنمایی‌های نامطمئن دیگران برای مراقبت‌های اشتباه و غلط خودداری کنید.

کلینیک تخصصی ختنه

نکاتی برای مراقبت بعد از ختنۀ نوزاد

مراقبت‌های بعد از ختنه نسبتاً ساده است که تا زمان بهبود آلت تناسلی ختنه‌شده‌ که حدود هفت تا ۱۰ روز طول می‌کشد، لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

ناحیۀ ختنه‌شده را تمیز نگه دارید: این مهم‌ترین مراقبت پس از ختنه است. در هر بار تعویض پوشک، هر ذرۀ مدفوعی را که می‌بینید با ملایمت پاک کنید. از صابونی ملایم و بی‌بو برای پوست نوزاد و آب گرم استفاده کنید. از دستمال مرطوب استفاده نکنید. اجازه دهید که آن ناحیه خودبه‌خود خشک شود تا از التهاب جلوگیری شود. تا زمانی که آلت تناسلی بهبود می‌یابد و ریشۀ بند ناف نیز می‌افتد تنها از روش شست‌وشو با یک لیف یا حولۀ نرم برای بدن نوزاد استفاده کنید و از خیس کردن این ناحیه در حمام خودداری کنید. هرچند، بدیهی است که در حین ادرار کردن مرطوب خواهد شد، اما تا زمانی که پوشک او را به موقع تعویض می‌کنید، این موضوع مشکل‌ساز نیست.


حتما بخوانید: متخصص ختنه نوزادان

از ناحیۀ ختنه‌شده محافظت کنید: پس از جراحی ممکن است یک باند وازلینی روی آلت نوزاد قرار داده شود که معمولاً با اولین ادرار نوزاد می‌افتد. متخصصان اطفال نظرات متفاوتی در مورد لزوم ادامۀ استفاده از پانسمان برای آلت تناسلی در حال بهبود دارند، بنابراین نظر پزشک کودک خود را بپرسید. اگر توصیه شده است که به پانسمان ادامه دهید، به احتمال زیاد به شما گفته می‌شود که قبل از پیچیدن یک گاز استریل کوچک دور محل یا قرار دادن یک باند روی آن، کمی وازلین روی سر آلت تناسلی بمالید تا پانسمان به پوست نچسبد. اگر پزشک شما معتقد به استفاده از پانسمان نیست، ممکن است به شما گفته ‌شود که برای روز اول یا بعد از آن نیز بعد از هر تعویض پوشک، کمی وازلین یا پماد آنتی‌بیوتیک به آن ناحیه بزنید، فقط برای اینکه مانع از ساییده شدن پوشک به آلت تناسلی شود.

دو پوشک به نوزاد بپوشانید: این کار اختیاری است، اما به کاهش درد کمک می‌کند. پوشاندن دو پوشک به نوزاد، به محافظت از آلت تناسلی او کمک می‌کند و از فشار آوردن ران‌ها به آن جلوگیری می‌کند؛ همچنین می‌توانید به منظور کاهش درد، یک کیسۀ حاوی یخ را بین دو لایه پوشک قرار دهید. در این مورد نیز لازم است نظر پزشک کودک را بپرسید.

وقتی ناحیۀ ختنه به طور کامل بهبود پیدا ‌کرد، شما همچنان به تمیز نگه داشتن آلت تناسلی و پاک کردن هر گونه مدفوع روی آن ادامه دهید. گاهی نیز کمی از پوست ختنه‌گاه باقی می‌ماند، اگر این مورد برای کودک شما پیش آمده است، در زمان حمام کردن، پوست را با ملایمت بکشید و زیر آن را تمیز کنید.

دکتر ختنه یوسف آباد

دکتر متخصص ختنه

جهت تعیین وقت قبلی با شماره زیر تماس بگیرید

021-88213218

دکتر مقدم

رسانه

1 نظر

  • پیوند نظر سحر دوشنبه, 03 تیر 1398 ساعت 10:20 ارسال شده توسط سحر

    سلام وقت شما بخیر
    دکتر متواضع شما معرفی کردند از همکاران خودتون چون خودشون ختنه را انجام نمی دادند خواستیم خدمت شما برسیم

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.