ویرایش محتوا

درباره دکتر هرمان مقدم

دکتر کامبیز هرمان مقدم متخصص ختنه نوزادان دارای بورد تخصصی اطفال و کودکان .
وی تحصیلات خود را در سال 74 در رشته پزشکی آغاز نموده و در سال 81 موفق به اخذ پزشکی عمومی گردید . هم چنین از سال های 85 الی 88 در رشته تخصصی کودکان مشغول به تحصیل شد.

راه های ارتباطی

پزشک متخصص اطفال یوسف آباد

  • خانه
  • -
  • مقالات آموزشی
  • -
  • پزشک متخصص اطفال یوسف آباد
پزشک متخصص اطفال یوسف آباد
5
(6)

فواید ختنه چیست ؟

ختنه در سن نوزادی باعث کاهش احتمال عفونت ادراری و در سنین بالاتر باعث کاهش احتمال ابتلا به برخی بیماریهای مقاربتی و احتمال سرطان آلت را کاهش می دهد.

بهترین زمان ختنه چه زمانی است ؟

بهترین زمان مناسب ختنه در سنین نوزادی است. توصیه ما به انجام در فاصله یک تا سه ماهگی است چون در این زمان ترمیم پوست به سرعت صورت می گیرد و هم چنین نوزاد چنین تجربه ای را به یاد نمی آورد .

روش های ختنه مشتمل بر چه روش هایی می باشد؟

معمولا به دو روش جراحی انجام می گیرد ختنه به روش مدرن که با حلقه انجام می شود.ختنه به روش حلقه به دلیل احتمال عوارض کمتر و نیز نتیجه صاف تر نسبت به روش سنتی که در آن از بخیه استفاده میشود متداول تر است.

در روش مدرن در کلینک های تخصصی ختنه انجام می گیرد.

سایر روشهای ختنه مثل ختنه با کلامپ ( کلیپس نقره ای ) و یا ختنه با لیزر به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا که در آن موجب عوارض می گردد.

 

ختنه اطفال

 

مراقبت های بعد از ختنه چه مواردی هستند؟

تا دو هفته بعد از عمل باید سر آلت با یک پماد چرب مانند وازلین به خوبی چرب شود و گاهی تا دو روز از یک شربت آنتی بیوتیکی هم استفاده می شود . بر خلاف تصور استفاده از پانسمان با گاز استریل یا لگن بتادین تاثیری در بهبودی ندارد .

عوارض ختنه شامل چه مواردی هستند ؟

ختنه مانند هر عمل جراحی دیگر ممکن است عوارضی داشته باشد که در صورت انجام به وسیله دکتر اطفال ختنه خوب و با تجربه در کلینیک تخصصی ختنه و نیز مراقبت کافی از طرف والدین و تغذیه مناسب کودک که توسط دکتر تغذیه اطفال تجویز می گردد احتمال آن کم است . عوارض همچون احتمال عفونت ، خونریزی و حساسیت به داروهای بی حسی در زمان کوتاهی این عوارض بروز می دهد و عوارض دیررس شامل تنگی سوراخ خروج ادرار است که همگی به راحتی قابل درمان هستند

موارد منع ختنه کدام هستند؟

در صورتیکه سوراخ خروج ادرار در محلی به جز نوک آلت باشد (هیپوسپادیاس) و طول خیلی کم آلت و یا چاقی خیلی زیاد نوزاد و یا وجود پرده در زیر آلت بهتر است ختنه به تعویق بیفتد.

 

ختنه نوزاد

 

چسبندگی بعد از ختنه چیست ؟

چسبندگی بعد از ختنه در روش جراحی با چسبندگی بعد از ختنه در روش حلقه متفاوت است در روش جراحی ممکن است به علت ضعف تکنیک در زمان بخیه سر آلت به بدنه آلت دوخته شود ، اما در ختنه به روش حلقه چون اساسا بخیه ای در کار نیست احتمال این عارضه وجود ندارد ولی به علت ترشح طبیعی یک ماده چسبناک در ناحیه شیار بین سر و بدنه آلت نوزادان گاهی به نظر میآید که حالت چسبندگی وجود دارد ولی با پاک کردن ترشحات برطرف میشود و عارضه نیست .

ارتباط ختنه با تنگی مجرا

اصولا اگر بعد از ختنه تعویض پوشک و شستشو با فواصل مناسب صورت نگیرد آمونیاک ادرار باعث التهاب سوراخ خروج ادرار و تنگی احتمالی مجرا در آینده میشود اما اول اینکه این عارضه نادر است دوم اینکه با شستشوی مناسب قابل پیشگیری است سوم اینکه حتی در صورت بروز به راحتی قابل درمان است چهارم اینکه اصلا ربطی به روش ختنه ندارد و در هر دو روش ختنه جراحی ( سنتی) و ختنه به روش حلقه امکان بروز آن وجود دارد

ارتباط ختنه با پوست اضافه یا گوشت اضافه

در ختنه به روش حلقه اگر حلقه گذاری به وسیله پزشک ماهر و با تجربه صورت بگیرد اساسا امکان برداشت کم یا زیاد پوست وجود ندارد چون حلقه به صورت استاندارد مقدار معینی از پوست را برمی دارد .

تورم و کبودی بعد از ختنه

مقداری تورم و کبودی تا یک ماه بعد از ختنه طبیعی است اما در صورت شدید بودن با پزشک خود مشورت کنید.

ارتباط ختنه با سایز حلقه ( رینگ)

برای ختنه به روش حلقه چندین سایز مختلف و نه یک سایز وجود دارد و قطعا یکی از آنها برای نوزاد مناسب هست.

ارتباط تخصص پزشک با ختنه

ختنه مثل هر عمل دیگری دارای مبانی علمی و تجربی می باشد که مبانی علمی آن در تخصص های مختلف پزشکی تدریس می شود و مابقی هنر ، حوصله و تجربه پزشک انجام دهنده می باشد .

 

ختنه اطفال در یوسف آباد

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 6

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

2 دیدگاه ‌ها

  • آقای دکتر تمامی موراد چه قبل از ختنه چه بعد از ختنه را به خانواده ها می گویند. واقعا دکتر عالی هستند آقای دکتر هرمان مقدم تا به حال هیچ کسی را به خوبی ایشان ندیدم

  • مرسی آقای دکتر که به فکر سلامتی کودکانمان هستید
    از شما و راهنمایی هاتون ممنونیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تماس سریع